GALERIA 2016/2017

Zajęcia w ramach programu "Ożywić pola" z panią Jolantą Bogiel

Czwarte urodziny Julka

Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Stroniu Śląskim

Jak co roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki Przedszkolnej. Tym razem naszymi reprezentantkami zostały Ola - w starszej grupie i Arna - w młodszej grupie. Dziewczynki zaśpiewały rewelacyjnie i wszyscy byliśmy z nich bardzo dumni.

Dzień Dziecka

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, panie przygotowały dla dzieciaków niespodziankę - ognisko z kiełbaskami. Po pysznym jedzeniu były zabawy i słodkości. Dzieci były mega zadowolone.

Czwarte urodziny Pawła

Piąte urodziny Laury

Trzecie urodziny Bartka

Teatrzyk Blaszany bębenek i przedstawienie „Smerfne przygody”

Konkurs plastyczny "Runo leśne"

Jak co roku Nadleśnictwo Lądek Zdrój zaprosiło nas do udziału w knkursie plastycznym. Tegoroczny temat to "Runo leśne". Z naszego przedszkola wytypowaliśmy prace Oli, Tymka i Laury. Ola otrzymała wyróżnienie i piękne nagrody, które wręczono 10 maja. Gratulujemy!

PRZEDSZKOLAKI POZDRAWIAJĄ!!!

Trzecie urodziny Wiktora

Zajęcia w ramach akcji "Ożywić pola"

W dniu 31 marca na zajęcia w ramach akcji „Ożywić pola. Rok gęgawy” przyjechała pani Jolanta Bogiel. Dzieci wysłuchały ciekawych bajek o zwierzętach oraz robiły leśne prace z wykorzystaniem naklejek.

Witaj wiosno!

21 marca nasze przedszkolaki utworzyły barwny orszak powitalny, aby wszystkim oznajmić, że przyszła długo oczekiwana wiosna!

Wspomnienia z Indii

Nasze przedszkolaki: Sara, Arna i Tymek wraz z rodzicami byli na wakacjach w Indiach. Wszyscy bardzo tęskniliśmy. Po ich powrocie, w piątek 17 marca,  odwiedziły nas Mamy, Ania i Ola, które wraz z dziećmi opowiedziały o wrażeniach z wyjazdu. Pokazały nam, gdzie są Indie, zobaczyliśmy dużo pięknych zdjęć, a także pamiątki z podróży. Przedszkolaki dostały także małe prezenciki i słodycze oraz girlandy ze słoniami, które powiesiliśmy przy drzwiach w sali. Wszystkim nam było miło, że pamiętano o nas. Dziękujemy!

Wizyta w Nadleśnictwie

W dniu 15 marca nasze przedszkolaki udały się z wizytą do salki edukacyjnej w Nadleśnictwie Lądek Zdrój. Po emocjonującej podróży powitali nas pani Irenka Foremnik i pan Łukasz Głowacki, którzy przeprowadzili zajęcia przyrodnicze. Dzieci zwiedziły salkę, mogły dotykać wypchanych zwierząt, zasiąść na mini-ambonie, a nawet stać się leśnikiem.

Po powrocie do przedszkola dzieci miały jeszcze siłę na spacer w poszukiwaniu wiosny.

4. Urodziny Oliviera

Bal karnawałowy

9 lutego odbyła się wyczekiwana cały rok zabawa karnawałowa. Dzieciaki w przepięknych strojach bawiły się rewelacyjnie. I już czekają na kolejny bal. I już wymyślają stroje…

Dokarmiamy zwierzęta zimą

2 lutego odwiedziła nas pani Jolanta Bogiel i panowie leśniczowie z Nadleśnictwa Międzylesie. Dzieci wysłuchały, jak należy dokarmiać zwierzęta zimą, a później wyniosły i wywiesiły karmę. Wysłuchały też opowieści o zwierzętach oraz melodii wygrywanych na rogu.

Jak zwierzęta spędzają zimę?

26 stycznia pani Irena Foremnik przyjechała do nas, aby opowiedzieć, jak różne zwierzęta spędzają zimę. Zajęcia były urozmaicone ilustracjami, a dzieci zgadywały, jakie zwierzęta są na obrazkach oraz naśladowały je.

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia nasze Przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Spotkanie było pełne wzruszeń: maluchy przedstawiły krótki program artystyczny, wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki, a później zaprosiły na pyszny poczęstunek. Szczęśliwe Babcie, Dziadkowie, Wnuki i Wnuczki na długo zapamiętają ten dzień.

Dokarmiamy głodne ptaki

W dniu 13 grudnia przyjechała do nas pani Irena Foremnik i opowiadała o głodnych ptakach. Dzieci robiły własnoręcznie karmę dla ptaszków, którą zabrały do domów, aby powiesić na oknach i drzewach. Nasze przedszkolaki wiedzą, jak dbać o zwierzęta zimą!

Mikołajki

5. urodziny Michaliny: 100 lat!!!

28 listopada 2016 - Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Konkurs recytatorski

W dniu 25 listopada odbył się w Stroniu Śląskim konkurs recytatorski, zorganizowany przez Przedszkole ze Stronia Śląskiego. Nasze przedszkole reprezentowała silna grupa 11 dzieci: Julek, Pola, Nadia, Oliwia, Arna, Emilka, Laura, Alicja, Tymek, Gabrysia i Ola. Przedszkolaki przepięknie zaprezentowały swoje wiersze, Alicja i Arna zostały wyróżnione w swoich kategoriach wiekowych, a każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Dodatkowo jedna z Mam ufundowała dzieciom piękne pluszaki. Szczęśliwe dzieci już ustalają repertuar na kolejny konkurs.

Sadzenie papieskiego cisa

W dniu 28 października 2016 roku miało miejsce ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Otrzymaliśmy sadzonkę cisa pospolitego, którego nasiona zostały poświęcone przez papieża Benedykta XVI. Drzewko przywieźli do nas pani Irena Foremnik i pan Łukasz Głowacki. Wspólnie znaleźliśmy odpowiednie miejsce do posadzenia rośliny, przy boisku sportowym w Bolesławowie. Razem z cisem w ziemi została zakopana „kapsuła czasu” z dokumentami i informacjami dla potomnych. Teraz podczas spacerów dzieci doglądają i pokazują wszystkim pierwsze przedszkolne drzewko.

Urodziny Naomi

W dniu 19 października nasz kolejny Przedszkolak uroczyście obchodził urodziny. Tym razem trzy lata skończyła Naomi. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Dzień Nauczyciela

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za życzenia, pamięć i piękne upominki z okazji Dnia Nauczyciela!

Pasowanie na Przedszkolaka

Najważniejszy dzień dla naszych Przedszkolaków przypadł w tym roku szkolnym na dzień 4 października. Wtedy do naszego Przedszkola przybyły odświętnie ubrane dzieci wraz z rodzinami. Zaprosiliśmy też pana wiceburmistrza Dariusza Chromca, radnego Dariusza Gulija, sołtysa Bolesławowa Eugeniusza Tarnowskiego i księdza proboszcza Krzysztofa Kaufa. W tym doborowym towarzystwie pani dyrektor Irena Foremnik pasowała wszystkie dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Po zakończonej uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkości, a wszystkich zaprosiliśmy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wizyta policjanta

W dniu 23 września w ramach "Bezpiecznego Tygodnia" odwiedził nasze przedszkole aspirant Tomasz Erdmański ze swym towarzyszem Komisarzem Lwem. Bardzo przejętym maluchom opowiadał o bezpiecznym poruszaniu po drodze oraz o pracy policjanta. Dzieci mogły obejrzeć prawdziwy radiowóz i posłuchać policyjnej syreny. Dziękujemy za wizytę!

GALERIA 2015/2016

Szóste urodziny Gabrysi

W dniu 12 czerwca nasza Gabrysia obchodziła szóste urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Trzecie urodziny Poli

W dniu 21 czerwca świętowaliśmy kolejne urodziny. Tym razem Pola obchodziła 3. urodziny. Dzieci jadły pyszny niebieski tort z ulubionej bajki Poli. Sto lat!

Teatr "Urwis" w "Bajlandii"

W dniu 21 czerwca zagościł w przedszkolu Teatr "Urwis" z przedstawieniem "Morska przygoda". Przedstawienie było bardzo żywiołowe, dzieci brały w nim czynny udział i pernie na długo zapanie w pamięć naszym przedszkolakom. Ahoj!

Trzecie urodziny Pawła

Sezon urodzinowy w pełni. W dniu 11 czerwca swoje 3. urodziny świętował Paweł. Mama upiekła tort, a wszyscy złożyli serdeczne życzenia.

Czwarte Urodziny Laury

W dniu 8 czerwca nasza Laurka obchodziła 4. urodziny. Świętowała tę uroczystość wspólnie z naszymi przedszkolakami. A tort osobiście wykonany przez Mamę był przepyszny. Wszystkiego najlepszego!

Festiwal Piosenki Przedszkolnej

W dniu 3 czerwca odbył się w Stroniu Śląskim Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Nasze Przedszkole reprezentowały Gabrysia i Alicja. Alicja otrzymała nawet wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni! W przerwie Festiwalu nasze Przedszkole miało gościnny występ - dzieci zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy "Na straganie".

Ognisko z okazji Dnia Dziecka

Dzień Matki

A w dniu 25 maja odbyła się wielka uroczystość w naszym przedszkolu – Dzień Matki. Wszystkie Mamy w komplecie stawiły się na zaproszenie swoich dzieci, które w wielkim sekrecie przygotowały występ i upominki. Mimo wesołej atmosfery polało się kilka łez wzruszenia, a ten dzień na pewno wszystkim zapadnie na długo w pamięć. (foto: Łukasz Głowacki)

Wycieczka do Międzygórza

W dniu 23 maja odbyła się przedszkolna wycieczka autokarowa z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Wszystkie przedszkolaki z mamami, paniami, księdzem proboszczem i panią Ireną Foremnik pojechały do Międzygórza. Dzieci odwiedziły Ogród Bajek i wodospad Wilczki, a na koniec pani Irenka zorganizowała ognisko z pieczeniem kiełbasek. Mimo trudnej trasy do maluchy dzielnie pokonywały kamienną drogę i ogromne schody, i w świetnych humorach wróciły do domów.

Zajęcia w ramach projektu "Ożywić pola. Rok bażanta"

A dnia 13 maja odbyła się druga część zajęć. Tym razem z panią Jolą Bogiel przyjechał pan leśniczy Kamil Dębski, który opowiadał o zwyczajach leśnych zwierząt: dzików i jeleni. Przywiózł potężne poroże, aby pokazać dzieciom, co jelenie noszą na głowach. Zagrał też na rogu myśliwskim myśliwskie zawołania, które dzieciom szczególnie się podobały. Pani Jola opowiedziała swoją przygodę z dziką lochą. Goście zwrócili też uwagę na utrzymywanie porządku w lesie, a dzieci zaśpiewały ekologiczną piosenkę Wielkie sprzątanie.

Dziękujemy za wizytę! Darz bór!

W dniu 26 kwietnia w ramach projektu „Ożywić pola. Rok bażanta” odwiedził nas pan leśniczy Mariusz Kępa z Nadleśnictwa Międzylesie oraz pani Jola Bogiel, którzy przyjechali pokazać nam prezentację o ptakach łownych. Przywieźli ze sobą wypchanego bażanta oraz myśliwskiego psa Elzę, która zdobyła serca wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy za spotkanie!

Nasza ulubiona zabawa: „Taniec-przyklejaniec”!

Zdrowy Tydzień

Z okazji Tygodnia Zdrowia w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały własnoręczni sałatkę pełną zdrowia i witamin. A co najważniejsze: WSZYSCY później ze smakiem ją zjedli. Mniam!

W Tygodniu Zdrowia podczas zabaw na powietrzu dzieci brały udział w „owocowych zgadywankach” i z zamkniętymi oczami próbowały różnych owoców. Wszyscy super znają się na owocach.

"Dzieciństwo bez próchnicy"

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do programu "Dzieciństwo bez próchnicy". W dniu 16 marca przyjechała do nas niecierpliwie wyczekiwana pani edukator z programu. Poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, w których nasze przedszkolaki bardzo chętnie i z wielkim entuzjazmem wzięły udział. Na zakońćzenie każdy otrzymał komplet do mycia zębów, a przedszkole dostało dwie maskotki królika Pampisia. Od teraz dzieci bardzo chętnie myją zęby i opowiadają o tym w przedszkolu. Dziękujemy za przyjęcie nas do programu i bardzo fajne zajęcia!

Konkurs recytatorski "Antologia Poezji Dziecięcej"

W dniu 26 lutego 2016 roku odbył się Konkurs recytatorski "Antologia poezji dziecięcej" zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Stroniu Śląskim. Nasze Przedszkole również zostało zaproszone do udziału. W tym roku pięknie zaprezentowały się Ola Kurowska i Alicja Walęciak. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie i gratulujemy występu!

Pomoce edukacyjne dla przedszkola

Nasze Przedszkole otrzymało nieodpłatnie pomoce edukacyjne od firmy "Gaja" z Rudy Śląskiej.

Było to możliwe dzięki Sponsorom: mapę Polski oraz kuferki plastyczne otrzymaliśmy dzięki Pani Natalii Bogusz, a kuferek zimowy i tablice matematyczne dzięki Centrum Usługowemu Cezaria i Remigiusz Sławik. Pani Agata Wojdyna sfinansowała mapę układu słonecznego.

Serdecznie dziękujemy Sponsorom, jak i firmie "Gaja".

Mapa Układu Słonecznego sfinansowana przez firmę Pani Agaty Wojdyny "Dobra moneta"

Kuferki plastyczne sfinansowane przez Panią Natalię Bogusz - biuro rachunkowe

Tablice matematyczne sfinansowane przez Centrum Usługowe Remigiusz Sławik

Mapa sfinansowana przez Panią Natalię Bogusz

"Kuferek zimowy" sfinansowany przez Centrum Usługowe Cezaria Sławik

Nasze przedszkolaki na stoku

W dniu 6 lutego 2016 roku na stoku narciarskim Kamienica-Bolesławów przeprowadzona była akcja "Bezpieczny stok". Nasze przedszkolaki brały udział w zajeciach o bezpiecznym zachowaniu na stoku. Każdy dostał kamizelkę odblaskową i książeczki, a niektóre dzieci za udział w quizie dostały ekstra nagrody.

Bal przebierańców

Nareszcie nadszedł najbardziej oczekiwany przez Przedszkolaków dzień! Od roku się do niego przygotowywali. W nasze progi zawitały wróżki, księżniczki, zwierzątka, spiderman, Zorro, rycerze i inne osobistości. W dniu 2 lutego 2016 roku na balu przebierańców była szalona zabawa i wspaniałe kreacje. A dzieci, jak co roku, zastanawiają się, za kogo przebiorą się następnym razem…

Foto Łukasz Głowacki

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia 2016 roku zaproszeni zostali Babcie i Dziadkowie naszych Przedszkolaków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieciaki od dwóch tygodni w wielkiej tajemnicy przygotowywały się do występu. Dla niektórych był to debiut artystyczny i sceniczny. Bardzo przejęte maluchy wyrecytowały wiersze i zatańczyły oraz zaśpiewały piosenkę niemniej przejętym Babciom i Dziadkom. Później wręczone zostały upominki, a na koniec w miłej rodzinnej atmosferze zaproszeni zostali wszyscy do słodkiego poczęstunku.

Foto Łukasz Głowacki

Akcja "Bezpieczne przedszkole" w naszej "Bajlandii"

 

 

 

 

Bycie grzecznym dzieckiem to nie tylko słuchanie rodziców i pani w przedszkolu, wykonywanie poleceń czy sprzątanie zabawek po skończonej zabawie. To także używanie kulturalnych słów, mających magiczne znaczenie, w dużym stopniu ułatwiających dzieciom życie w środowisku rówieśniczym, a także w świecie dorosłych. W ramach realizacji programu „Bezpieczny przedszkolak” i bloku tematycznego „Kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych” dnia 19.01.2016 roku został zrealizowany scenariusz pt. „Kulturalnych przedszkolak. Jestem czarodziejem – znam magiczne słowa.” Dzieci poznały, a w większości utrwaliły magiczne słowa, wskazały sytuacje, w których tych słów się używa, wspólnie brały udział w zabawach wymagających ich użycia.

Teraz możemy powiedzieć zgodnie chórem: JESTEŚMY KULTURALNYMI PRZEDSZKOLAKAMI – JESTEŚMY CZARODZIEJAMI – ZNAMY MAGICZNE SŁOWA.

 

Bycie grzecznym to jest łatwa sprawa, używanie magicznych słów to fajna zabawa!!!

 

Choinka dla ptaków

W dniu 16 grudnia nasze Przedszkolaki ozdobiły świątecznie choinkę w pobliżu przedszkola. Znalazły się na niej samodzielnie zrobione "pawie oczka", a na samej górze zawisły kule z karmą dla ptaków. W ten sposób zrobiły świączeny upominek sikorkom, czyżykom i innym ptakom w naszej okolicy. Wszystko to działo się w ramach projektu "Ożywić pola. Rok Bażanta", którego uczestnikiem jest nasze przedszkole.

Mikołajki 2015

Jak co roku nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przyniósł dla wszystkich grzecznych dzieci wspaniałe prezenty. Radości było co nie miara. Mikolaju zapraszamy za rok! (foto Łukasz Głowacki)

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 14 padziernika 2015 odbyła się ważna uroczystość - nasze dzieci stały się prawdziwymi Przedszkolakami! Uroczystego pasowania dokonała pani Irena Foremnik, a obecni byli Rodzice oraz zaproszeni Goście: pan wiceburmistrz Dariusz Chromiec i ksiądz proboszcz Krzysztof Kauf. Przejęte maluchy po pasowaniu dostały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy wszystkim i życzymy miłego czasu spdzonego w "Bajlandii"!

(foto Łukasz Głowacki)

GALERIA 2014/2015

Urodziny Kubusia

W poniedziałek 11 maja nasz kolega Kuba obchodził 5. urodziny. Był przepiękny i przepyszny tort, szampan, balony i świetna zabawa. Wszystkiego najlepszego Kubusiu!!!

Dzień Ziemi

Aby uczcić Dzień Ziemi, 22 kwietnia 2015 roku, nasze Przedszkolaki dziarsko wyruszyły „na pomoc” naszej planecie. Dzielnie wyzbierały śmieci na terenie wokół przedszkola, boiska wiejskiego oraz na wiejskim placu zabaw. Mamy nadzieję, że teraz wszyscy śmiecący docenią pracę najmłodszych i śmieci będą wyrzucać do pojemników na odpadki.

Wiosenny bal przebierańców

W dniu 14 kwietnia 2015 roku w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez nasze Dzieciaki bal przebierańców. Początkowo miał się on odbyć w Ostatki, w lutym, jednak panowała wtedy choroba, która pokrzyżowała nasze plany. W końcu jednak Przedszkolaki wyzdrowiały i zjawiły się w świetnych humorach i przepięknych kreacjach na naszym "wiosennym balu karnawałowym". Foto: Łukasz Głowacki.

Zajęcia w Nadleśnictwie Lądek Zdrój

W dniu 27 marca 2015 roku zostaliśmy zaproszeni przez Panią Irenę Foremnik do Izby Edukacyjnej w Nadleśnictwie Lądek Zdrój w Strachocinie. Z wielkim zainteresowaniem nasze Przedszkolaki słuchały opowieści Pani Irenki oraz oglądały eksponaty. Zajęcia wywarły na dzieciach ogromne wrażenie - już nie mogą się doczekać kolejnej odwiedzin.

Konkurs recytatorski

W dniu 27 lutego 2015 roku nasze przedszkolaki brały udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie w Stroniu Śląskim. Udział w nim wzięło aż pięcioro dzieci: Olaf, Kacper, Ola, Gabrysia i Rafał. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a Olaf i Ola zostali wyróżnieni.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          Dzień 21 stycznia, czyli Dzień Babci i Dziadka był jednym z najważniejszych świąt dla naszych Przedszkolaków. W tym dniu zaproszono „największe skarby wnuczki i wnuka”, którzy tłumnie przybyli do naszego przedszkola. Po krótkim występie dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a później przy kawie i cieście, upieczonym przez Mamy, miło spędziliśmy wspólnie czas. Foto: Łukasz Głowacki.

Mikołajki

W dniu 5 grudnia w naszym Przedszkolu pojawił się bardzo oczekiwany Gość - Święty Mikołaj. Dzieci przyjęły go z radością, a chcąc podzielić się tą chwilą, zaprosiły swoje młodsze rodzeństwo i mamy. W rodzinnej i wesołej atmosferze dzieciaki dostały super paczki. Radości nie było końca. Już czekamy na kolejne Mikołajki. Dziękujemy Święty Mikołaju! Czekamy i zapraszamy za rok! Foto: Łukasz Głowacki.

"Ożywić pola. Rok Trznadla".

Występ naszych przedszkolaków w Stroniu Śląskim

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 28 października 2014 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość w życiu naszego przedszkola. Pani Irena Foremnik pasowała wszystkie maluchy na prawdziwych przedszkolaków. Dzieciom towarzyszyli nie mniej przejęci rodzice i inni członkowie ich rodzin.

Wśród zaproszonych Gości byli wiceburmistrz Dariusz Chromiec, nadleśniczy Mieczysław Krywieńko, radny Dariusz Gulij oraz sołtys Bolesławowa Eugeniusz Tarnowski. Uroczystość ta była okazją do zaprezentowania „Bajlandii” w nowej odsłonie, po remoncie: wymieniliśmy meble (środki na ich zakup przekazało Nadleśnictwo Lądek Zdrój) i okna, odmalowaliśmy i ozdobiliśmy pięknymi malunkami pomieszczenia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że środki na zakup okien pochodzą z wielkiej akcji, którą przeprowadziliśmy z inicjatywy Ludzi Dobrej Woli i Serca. Od marca do czerwca ludzie ci przed Wielkanocą robili palmy oraz ozdoby wielkanocne, a także kilkakrotnie piekli ciasto które było sprzedawane przy okazji różnych imprez w Bolesławowie, natomiast okna zostały wstawione przez firmę „Oknostart”. W dniu pasowania wszystkim tym osobom zostały wręczone podziękowania oraz pamiątkowe odznaki „Przyjaciel Bajlandii”.

Po remoncie nasze dzieci jeszcze chętniej przychodzą do przedszkola i są bardziej zadowolone. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się to tej sytuacji. Foto: Łukasz Głowacki.

GALERIA 2013/2014

Odwiedziny Biskupa

W dniu 19 marca 2014 r. miało miejsce bardzo podniosłe wydarzenie: nasze przedszkole odwiedził w ramach wizytacji parafii ks. biskup Adam Bałabuch, wraz z ks.proboszczem Krzysztofem Kaufem. Była też pani Irena Foremnik. Dzieci zaprezentowały się z jak najlepszej strony: mówiły wierszyki, śpiewały piosenki, wręczyły pamiątkową laurkę. Od dostojnego Gościa otrzymały błogosławieństwo i obrazki.

Bal karnawałowy

Dzień 27 lutego w naszym przedszkolu był chyba najbardziej wyczekiwanym dniem w roku. Od samego rana zaczęły do nas przybywać wróżki, kowboj, księżniczki, cyganka, a nawet batman i policjant i inne postacie. Wreszcie dzieci doczekały się balu przebierańców. W wesołej atmosferze odbywały się tańce, zabawy, barwne korowody, jedzono słodkości i przepyszne pączki od pana Piotra Dudziaka. Po takiej wspaniałej zabawie ciężko było dzieciom iść do domu. Ale już obmyślają, jaki strój przygotują na kolejny karnawał...

Wycieczka do Wambierzyc 15.02.2014

Dokarmiamy ptaki

5. urodziny Vanessy

Z okazji swoich 5. urodzin nasza Vanessa poczęstowała swoje koleżanki i kolegów przepysznym tortem. Dzieciaki złożyły życzenia i odśpiewały tradycyjne "Sto lat". Wszystkiego najlepszego!!!

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

W dniu 21 stycznia 2014 roku do "Bajlandii" przybyli najkochańsi Goście naszych maluchów: Babcie i Dziadkowie        (a nawet jedna Prababcia!). W rodzinnej i ciepłej atmosferze dzieciaki zaprezentowały krótki program artystyczny, wręczyły laurki oraz zaprosiły Gości do wspólnego tańca. Wszystko to odbyło się przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez niezawodne Mamy.

Orkiestrowy tort

W dniu 13 stycznia dostaliśmy od Przyjaciół naszego Przedszkola wylicytowany podczas finału Wielkiej Świątecznej Pomocy tort - Myszkę Miki. Tort był przepiękny i przepyszny. Bardzo dziękujemy!!!

Jasełka w Bolesławowie

W dniu 15 grudnia w Bolesławowie odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego w przedstawieniu jasełkowym brały udział miejscowe dzieci. Wśród młodych wykonawców było wielu naszych Przedszkolaków, którzy nie tylko poradzili sobie z zapamiętaniem roli i trudnych kolęd, ale przede wszystkim z opanowaniem tremy. Gratulujemy występu!!!

Mikołajki

W dniu 6 grudnia naszych Przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Maluchy śpiewały piosenki, mówiły wiersze przygotowane specjalnie dla miłego Gościa, a na koniec oczywiście otrzymały od niego super prezenty. Wesołej zabawie nie było końca, Mikołajowi nie chciało się nas opuszczać, ale niestety musiał udać się w dalszą drogę. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Przedszkole Bolesławów

Przedszkole Bolesławów

Tu nas znajdziesz!